Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtojų mokymai Estijoje

Mokyklų edukacinių erdvių konkurse, skirtame geriausiai savo edukacines erdves kuriančiai ir naudojančiai mokyklai 2020 metais išrinkti, mūsų lopšelis-darželis paskelbtas nugalėtoju A kategorijoje. inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Konkurso nugalėtojams Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo mokymus Estijoje. „Šypsenėlė“ direktorė Lilija Miežinienė sėmėsi patirties, kaip kuriamos edukacinės erdvės Estijos viešose aplinkose, saugomose teritorijose. Kelionės metu ugdymo įstaigų atstovai iš įvairių Lietuvos miestelių dalinosi savo patirtimi kuriant edukacines aplinkas ir kaimyninėje valstybėje mokėsi organizuoti gamtinį ir ekologinį ugdymą. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Tomas Pocius pristatė Estijos gamtines vertybes ir saugomų teritorijų sistemą. Dalyviai susipažino su Pernu kurorto ir Talino architektūra, miesto erdvėmis. Mokymuose biologas Almantas Kulbis pristatė Estijos floros ypatumus, gamtos tyrimo tradicijas Muhu ir Saremos salose. Įspūdingą paskaitą apie samanas ir kerpes bei jų buveines ant riedulių pravedė Lahemos nacionaliniame parke.
Iš mokymų grįžome pilni idėjų naujoms edukacinėms erdvėms mūsų įstaigose kurti.

Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ direktorė Lilija Miežinienė